Dopłaty do odszkodowań – sposób na wyższą rekompensatę

Dopłaty do odszkodowań - sposób na wyższą rekompensatę

Większości z nas wypadki samochodowe kojarzą się ze stresem i dodatkowymi problemami na głowie, nawet jeśli sprawcą był ktoś inny. Dodatkowo czynności takie jak wezwanie policji czy spisanie oświadczenia z którego wynika wina jednej ze stron, skutecznie zniechęcają do walki o wyższe pieniądze za wypadki. Kolokwialnie mówiąc “chcemy to mieć za sobą”.

Firmy ubezpieczeniowe – praktyka zaniżania kwot należnych za wypadki

W Polsce bardzo często zdarza się, że ubezpieczalnie zaniżają wypłacane odszkodowania. W takim przypadku można skierować sprawę do sądu. Najlepiej poprzedzając ją wizytą u eksperta który będzie w stanie wycenić nam o ile zostało zaniżone nasze świadczenie. Warto domagać się pełnej rekompensaty szkody. Istnieje duża szansa na to, że sąd przychylnie rozpatrzy naszą sprawę, a my dostaniemy nawet dwa razy wyższe odszkodowanie. W Polsce nie istnieje instytucja publiczna, która dbałaby o właściwą wycenę szkód. Trzeba więc działać na własną rękę, w większości przypadków nas oszukają. W jaki sposób? M.in. nie dostosowując cen do części które obecnie obowiązują na rynku. Ubezpieczyciele sugerują się cenami np. z ubiegłego roku, kiedy ceny mogły być niższe niż aktualne. Jeśli mamy do czynienia ze szkodą całkowitą, istnieje możliwość, że subiektywny rzeczoznawca ubezpieczalni zaniży nam wartość naszego pojazdu i również jak w przypadku nr 1 dostaniemy mniej pieniędzy niż powinniśmy za daną szkodę.

Jak uzyskać dopłatę do odszkodowania i dlaczego warto się o nią ubiegać?

Żeby móc ubiegać się o dopłatę do odszkodowania należy spełnić 3 warunki:

  • musi być znany sprawca zdarzenia
  • nie minęło 3 lat od zdarzenia
  • poszkodowany nie podpisał ugody

W celu uzyskania dopłaty jeśli nasza sprawa spełnia 3 powyższe warunki należy udać się do jednej z firm odszkodowawczych w twoim mieście lub zamieszczonej w internecie oraz wysłać jej następujące dokumenty: decyzja i kosztorys od ubezpieczyciela, dowód rejestracyjny samochodu. Do dokumentacji można dołączyć również dowody w sprawie takie jak notatka policyjna lub wycena niezależnego rzeczoznawcy samochodowego. Warto podkreślić, że wycena dopłaty jest darmowa i niezobowiązująca, więc poszkodowany nic nie traci. Warto ubiegać się o dopłaty odszkodowań od firmy odszkodowawczej TB Ekspert, ponieważ pieniądze z dopłaty wypłacane są od razu po dostarczeniu dokumentów i wycenie dopłaty przez firmę w momencie podpisania cesji wierzytelności. Po podpisaniu cesji nie jesteśmy już związani z tą sprawą. Nie musimy więc zjawiać się w sądach czy innych instytucjach w celach wyjaśnień.

Czytaj Więcej

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *