Jak dobrać odpowiedni hak holowniczy do samochodów typu kombi?

Jak dobrać odpowiedni hak holowniczy do samochodów typu kombi?

Aby dobrać odpowiedni hak holowniczy do samochodów typu kombi na początku należy zebrać informację o swoim pojeździe. Dzięki zaznajomieniu się między innymi z jego parametrami, rokiem produkcji, rodzajem podwozia, długością, czy też wersją można szybciej i sprawniej określić typ haka holowniczego, jaki jest potrzebny. Dzięki poprawnemu określeniu, jaki hak oraz wiązka elektryczna jest odpowiednia można z powodzeniem zaoszczędzić czas i pieniądze. Możesz być również pewnym, że wybrany hak sprawdzi się w każdej trudnej sytuacji i spełni nasze oczekiwania. W przypadku problemów z wyborem odpowiedniego haka holowniczego najlepiej zwrócić się o pomoc do specjalistów ze sklepu Auto Zielonka. Posiadają oni odpowiednią wiedzę dotyczącą haków holowniczych oraz w asortymencie sklepu posiadają haki do każdego rodzaju pojazdów. Pełną ofertę sklepu znajdziesz na https://www.autozielonka.pl/

Haki holownicze do samochodów – kombi

W przypadku, gdy chcemy zakupić hak holowniczy w konkretnym celu także należy wziąć to pod uwagę. Jeżeli zamierzamy holować na przykład przyczepę kempingową, może okazać się, że niezbędnym będzie zakupienie specjalnego haka holowniczego, który nie tylko jest odpowiedni do pojazdu typu kombi, ale także do danej przyczepy. W takiej sytuacji warto także rozważyć instalację rozbudowanej wiązki 13-pinowej, która może posiadać także stały plus i opcję ładowania akumulatora. Jest to bardzo przydatna funkcja szczególnie w przypadku przyczep, które posiadają własne zasilanie oraz sprzęty takie jak lodówka, czy też zamrażarka.

Rodzaje haków holowniczych

Dobre haki holownicze posiadają homologację E20 oraz są certyfikowane. Gwarantują one bezproblemową rejestrację i wysoką jakość wykonania, co zapewnia z kolei trwałość i odporność na uszkodzenia. To jednak nie wszystko. Warto zwrócić uwagę także na typ haka, ponieważ na rynku można znaleźć ich różne rodzaje.

Jednym z najbardziej popularnych typów haków holowniczych jest hak z kulą przykręcaną, który jest zazwyczaj dostępny w niskiej cenie. Ma on jednak pewną wadę, a mianowicie nie jest zbyt funkcjonalny. Jeśli zaistnieje potrzeba zdemontowania kuli w haku koniecznym będzie odkręcenie dwóch lub też czterech śrub przy pomocy specjalnych przyrządów. Innym typem haka holowniczego, która jest nieco bardziej funkcjonalna, ale także i droższa jest hak z kulą wypinaną półautomatycznie. Jest to rodzaj praktyczny oraz wygodny w obsłudze. Kulę w tego typu hakach można wypinać bez konieczności użytkowania dodatkowych narzędzi. Kolejnym typem haka holowniczego jest hak z kulą wypinaną automatycznie. Rodzaj ten posiada specjalne zabezpieczenie, które chroni kulę przed kradzieżą. Jest ona mocowana pionowo za zderzakiem. Dzięki temu po wypięciu kuli gniazdo mocujące nie jest widoczne, co wpływa na wygląd pojazdu. Co więcej, wypinanie oraz wpinanie kuli w hakach tego rodzaju jest niezwykłe łatwe.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *