Montaż haków holowniczych – krok po kroku

Montaż haków holowniczych - krok po kroku

Chcesz poprawić użyteczność swojego samochodu i zastanawiasz się nad tym, aby zamontować w nim hak holowniczy? Prawdopodobnie będzie to dobra decyzja. Musisz jednak wziąć pod uwagę rodzaj haka oraz sposób jego montażu. Z poniższego wpisu dowiesz się, czy lepszym rozwiązaniem będzie samodzielny montaż haka holowniczego, czy też lepiej zlecić to specjalistom z serwisu samochodowego.

Czy za zakup i montaż haka holowniczego trzeba dużo zapłacić?

To, czy na zakup haka holowniczego wydasz dużo pieniędzy, zależy tylko od Ciebie. Można spotkać haki tańsze i droższe. Jednak pamiętaj, że nie masz całkowitej wolności w wyborze haka holowniczego. Powinieneś skusić się na taki model, który będzie pasował do Twojego samochodu. Nie znajdziesz haka, który będzie pasował do każdego dowolnego auta. Zanim zdecydujesz się na konkretny zakup, sprawdź, czy dany hak będziesz mógł bez problemu zamontować w swoim pojeździe. Koszt całej operacji będzie też zależeć od tego, czy hak zamontujesz samodzielnie, czy zlecisz to komuś innemu.

W jaki sposób zamontować hak w swoim samochodzie?

Jeżeli motoryzacja nie jest Twoją mocną stroną, nie wiesz jak wymienić żarówkę w przedniej lampie, a i z wymianą koła nie poradzisz sobie samodzielnie, to lepiej nie zabieraj się za samodzielny montaż haka holowniczego. Usługa taka kosztuje mniej więcej 150-300 zł. Fachowcy zamontują hak o wiele sprawniej niż Ty.

Jeżeli jednak znasz się odrobinę na samochodach, to możesz zaryzykować samodzielny montaż haka holowniczego. Poniżej znajdziesz krótką instrukcję, z której dowiesz się, w jaki sposób przeprowadzić montaż haka holowniczego krok po kroku.

Montaż haka holowniczego w samochodzie krok po kroku

  • Zanim przystąpisz do montażu haka holowniczego w swoim samochodzie, musisz się upewnić, czy masz pod ręką wszystkie elementy zestawu oraz narzędzia, dzięki którym zamontujesz hak sprawnie. Jeżeli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, to skorzystaj z pomocy fachowców lub zapoznaj się dokładnie z instrukcją montażu haka holowniczego.
  • Instrukcję dotyczącą sposobu montażu znajdziesz w opakowaniu z hakiem holowniczym. Producent powinien krok po kroku rozpisać cały schemat montażu haka holowniczego w samochodzie osobowym.
  • Montaż haka będzie wymagał wykonania wielu czynności. Zanim przejdziesz do samego montażu, musisz wpierw usunąć wszystkie rzeczy z bagażnika i zdjąć osłony boczne, tak by dostać się do instalacji elektrycznej swojego pojazdu.
  •     Dalsze kroki zależą już od konkretnego modelu haka. Szczegółowe zasady montażu znajdziesz na instrukcji od producenta haka holowniczego.

Jeżeli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie wykonać montaż haka holowniczego, skorzystaj z usług serwisu samochodowego Auto Zielonka.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *