Plakaty dla dzieci – ciekawy pomysł na udekorowanie pokoju dziecięcego

Plakaty dla dzieci – ciekawy pomysł na udekorowanie pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy powinien być przytulną oraz bezpieczną krainą szczęścia i zabawy. Pamiętajmy jednak, że gusta najmłodszych członków rodziny szybko się zmieniają, a ilość zabawek rzadko kiedy pozwala na ustawienie efektownych dekoracji, których nie przykryje tona pstrokatego plastiku. Jak możemy zatem ozdobić pokój pociechy? Odpowiedzią w tym przypadku są urocze plakaty!

Plakat jako motyw przewodni pokoju

Najlepszym sposobem na stworzenie spójnej i sensownej aranżacji dziecięcego świata jest znalezienie motywu przewodniego, wokół którego zbudujemy cały projekt. Idealnie w tej roli sprawdzą się obrazki na ścianę zakupione w internetowym sklepie plakatomania.pl. Kupując ciekawą grafikę przedstawiającą np. zabawnego, rysunkowego misia będziemy mieć gotowy zestaw kolorystyczny, który doskonale zaprezentuje się w pomieszczeniu. Jeden plakat to jednak za mało, by stanowił główną gwiazdę aranżacji. Śmiesznemu niedźwiadkowi możemy dobrać kolegów w postaci lisa, jeżyka oraz wiewiórki. Taki ciąg wiszących ozdób da wyraźny sygnał, że jest to wnętrze inspirowane zwierzętami leśnymi w miłym dla oka, dziecięcym wydaniu. Taki sam trik sprawdzi, jeśli pociecha woli baletnice, albo samochody. Najważniejsze, by zestawiając kilka plakatów trzymać się jednej estetyki oraz jednego tematu. Dzięki temu unikniemy wizualnego chaosu.

Jaki plakat wybrać dla dziewczynki, a jaki dla chłopca

W sieci bez problemu kupimy plakaty o uniwersalnej tematyce. Mogą to być wspomniane już zwierzęta, rośliny, czy też zagadnienia geograficzne. Ogromna mapa bądź grafiki nawiązujące do poszczególnych kontynentów doskonale zagrają zarówno w dziewczęcym, jak i chłopięcym pokoju, a wartością dodaną będą walory edukacyjne. Chcąc jednak wybrać dekoracje typowe dla danej płci, kierujmy się kolorystyką. Obrazki tworzone z myślą o małych i większych damach zazwyczaj utrzymane są w pastelowej, delikatnej tonacji. Grafiki dla kilkuletnich przedstawicieli silniejszej płci będą bardziej wyraziste. Tu częściej możemy spotkać czerń i granat, jak również inspiracje nawiązujące do motoryzacji, kosmosu, czy sportu. Jeśli nasza pociecha jest nieco starsza, zapytajmy jakie motywy chętnie ujrzałaby na ścianach swojego pokoju. Pamiętajmy także, by do plakatu dobrać ładne ramki pasujące do grafiki pod względem stylu oraz barwy.

Plakaty to świetny sposób na wyczarowanie pięknych dekoracji na ścianach dziecięcego pokoju. Niezależnie od tego, czy wybierzemy pojedyncze, duże egzemplarze, czy też z wielu małych obrazków stworzymy kompozycję, taka ozdoba na pewno będzie świetnym uzupełnieniem aranżacji, które nie konkuruje z zabawkami, ale nadaje wnętrzu charakter.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *