Skup książek – czy ma sens w dobie ebooków?

Skup książek - czy ma sens w dobie ebooków?

E-booki cieszą się w naszym społeczeństwie coraz większą popularnością. Nikogo nie dziwi już widok osoby z czytnikiem e-booków w miejscu tradycyjnej, papierowej książki. Czy prowadzenie skupu książek ma więc sens w czasie, gdy z takim zapałem czytamy książki elektroniczne?

Papier czy ekran?

Choć w formie e-booków możemy dziś czytać bardzo wiele tytułów (kiedyś były to jedynie wybrane książki), sprzedaż tradycyjnych książek wciąż ma się bardzo dobrze. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że e-booki wypierają z rynku książki papierowe – w zasadzie stają się one ich uzupełnieniem. Najczęściej czytamy książki w formie elektronicznej wtedy, gdy nie mamy możliwości trzymania w dłoni książki papierowej. Ma to miejsce na przykład podczas długiej podróży, gdy mamy czas przeczytać więcej tytułów, jednak nie sposób wziąć ze sobą kilka książek na raz. Tymczasem w domowym zaciszu nadal lubimy delektować się zapachem kartek, przewracając je jedną po drugiej i zatapiając się w lekturze. Trudno dziś oczekiwać, że ta sytuacja ulegnie zmianie – nawet najlepszy czytnik e-booków nie zastąpi tradycyjnego papieru. Miłośnicy książek twierdzą nawet, że każdy egzemplarz ma własną, niepowtarzalną historię, czego nie można powiedzieć o e-bookach.

Skup książek – czy to opłacalne?

Pomimo, iż książki papierowe wciąż cieszą się dużym uznaniem, warto zdać sobie sprawę, że ceny nowych egzemplarzy są naprawdę wysokie. Miłośnicy literatury znaleźli jednak na to sposób, kupując książki używane. Rynek wtórny książek ma się bardzo dobrze, gdyż za dużo niższą kwotę można zakupić na nim bardzo interesujące, a czasem nawet i niedawno wydane tytuły. Za zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można pozwolić sobie na zakup większej ilości książek, które po przeczytaniu często decydujemy się sprzedać, tak aby inna osoba mogła cieszyć się ich treścią. Sprzedający może przeznaczyć środki finansowe na nową książkę. To właśnie sprawia, że skup książek, pomimo rozwijającego się stale rynku e-booków, może doskonale prosperować i przynosić duże korzyści. Co więcej, w skupie książek można znaleźć naprawdę różnorodne tytuły, przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Począwszy od książek dla najmłodszych, na literaturze faktu czy biografiach skończywszy. Czytelnicy w różnym wieku chętnie korzystają ze skupu książek, ponieważ daje im to możliwość znalezienia wielu ciekawych tytułów w jednym miejscu, w przeciwieństwie do sytuacji, w której kupują pojedyncze egzemplarze, na przykład na aukcjach internetowych.

Czytaj Więcej

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *