Darmowe kursy e-learningowe z certyfikatem

Darmowe kursy e-learningowe z certyfikatem

Chociaż mówi się coraz głośniej o tym, że dzisiejszy rynek pracy jest zdecydowani rynkiem pracownika, w rzeczywistości wygląda to nieco inaczej. Do zdobycia wymarzonej, albo zwyczajnie lepszej od obecnie posiadanej pracy konieczne jest ciągłe poszerzanie swojej wiedzy i kompetencji w zakresie, w jakim działamy. Jednym ze sposobów na to jest korzystanie z darmowych szkoleń przez Internet. Czy to jednak działa, a jeśli tak, to faktycznie za darmo?

Darmowe, ale skąd?

Faktycznie w Internecie można znaleźć całkiem sporą listę różnych szkoleń, prowadzonych na odmiennych platformach. Finansowane są najczęściej ze środków unijnych w ramach poszerzania kompetencji pracowników, dokształcania się czy stawania się swoim własnym szefem. Szkolenia za darmo najczęściej przewidziane są dla osób bezrobotnych lub pracujących, ale będących w wieku ponad 45 lat, chcących się rozwijać zawodowo.

Bezpłatnych szkoleń internetowych z certyfikatami możesz szukać na platformach:

  • Akademia PARP – znajdziesz tutaj głównie marketing oraz finanse, strategie zarządzania, poszerzanie warsztatu umiejętności menadżerskich. Również w tym miejscu można liczyć na szkolenia z wiedzy o PIT, VAT, CIT oraz innych.
  • Kursolandia to propozycja bardziej ogólna. Certyfikat można uzyskać między innymi z ekonomii wokół nas czy bankowości.
  • Centrum Edukacji oferuje w ramach projektu „Przyszłościowych zawodów społeczeństwa informacyjnego” szkolenia z zakresu handlu internetowego brokera informacji czy grafika i prezentera w jednym.
  • Netakademia to kolejna propozycja. Można znaleźć tu część darmowych kursów z certyfikatami. Tematyka: ogólnie pojęty Internet, a więc na przykład komunikacja w sieci czy wiedza o ebiznesie i jego prowadzeniu.
  • Akademia Rozwoju – tutaj można znaleźć sporo ciekawych kursów, poszerzających nie tylko wiedzę w zakresie jednej branży, ale otwierające szanse na przebranżowienie. Platforma jest autorska oraz ciągle rozwijana. Kursy między innymi z zakresu obsługi telefonicznej klienta, ale również na przykład z obsługiwania programu Photoshop czy z zakresu e-commerce.
  • Eurokobieta to szereg szkoleń tematycznie związanych z pracą w telemarketingu oraz z rozwijaniem właśnie takich umiejętności. W programie między innymi programy biurowe umożliwiające taki rodzaj wykonywania zajęć, ale też podstawy grafiki komputerowej –oczywiście w kontekście telepracy.
  • eSzkolenia24 – tutaj znajdziemy całą masę szkoleń, począwszy od hobbystycznych, skończywszy na całkiem profesjonalnych. Zakres szkoleń jest od nieruchomości, BHP, hobby, fotografii po zamówienia publiczne.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *