Darmowe kursy e-learningowe z certyfikatem

Darmowe kursy e-learningowe z certyfikatem

Chociaż mówi się coraz głośniej o tym, że dzisiejszy rynek pracy jest zdecydowani rynkiem pracownika, w rzeczywistości wygląda to nieco inaczej. Do zdobycia wymarzonej, albo zwyczajnie lepszej od obecnie posiadanej pracy konieczne jest ciągłe poszerzanie swojej wiedzy i kompetencji w zakresie, w jakim działamy. Jednym ze sposobów na to jest korzystanie z darmowych szkoleń przez Internet. Czy to jednak działa, a jeśli tak, to faktycznie za darmo?

Darmowe, ale skąd?

Faktycznie w Internecie można znaleźć całkiem sporą listę różnych szkoleń, prowadzonych na odmiennych platformach. Finansowane są najczęściej ze środków unijnych w ramach poszerzania kompetencji pracowników, dokształcania się czy stawania się swoim własnym szefem. Szkolenia za darmo najczęściej przewidziane są dla osób bezrobotnych lub pracujących, ale będących w wieku ponad 45 lat, chcących się rozwijać zawodowo.

Bezpłatnych szkoleń internetowych z certyfikatami możesz szukać na platformach:

  • Akademia PARP – znajdziesz tutaj głównie marketing oraz finanse, strategie zarządzania, poszerzanie warsztatu umiejętności menadżerskich. Również w tym miejscu można liczyć na szkolenia z wiedzy o PIT, VAT, CIT oraz innych.
  • Kursolandia to propozycja bardziej ogólna. Certyfikat można uzyskać między innymi z ekonomii wokół nas czy bankowości.
  • Centrum Edukacji oferuje w ramach projektu „Przyszłościowych zawodów społeczeństwa informacyjnego” szkolenia z zakresu handlu internetowego brokera informacji czy grafika i prezentera w jednym.
  • Netakademia to kolejna propozycja. Można znaleźć tu część darmowych kursów z certyfikatami. Tematyka: ogólnie pojęty Internet, a więc na przykład komunikacja w sieci czy wiedza o ebiznesie i jego prowadzeniu.
  • Akademia Rozwoju – tutaj można znaleźć sporo ciekawych kursów, poszerzających nie tylko wiedzę w zakresie jednej branży, ale otwierające szanse na przebranżowienie. Platforma jest autorska oraz ciągle rozwijana. Kursy między innymi z zakresu obsługi telefonicznej klienta, ale również na przykład z obsługiwania programu Photoshop czy z zakresu e-commerce.
  • Eurokobieta to szereg szkoleń tematycznie związanych z pracą w telemarketingu oraz z rozwijaniem właśnie takich umiejętności. W programie między innymi programy biurowe umożliwiające taki rodzaj wykonywania zajęć, ale też podstawy grafiki komputerowej –oczywiście w kontekście telepracy.
  • eSzkolenia24 – tutaj znajdziemy całą masę szkoleń, począwszy od hobbystycznych, skończywszy na całkiem profesjonalnych. Zakres szkoleń jest od nieruchomości, BHP, hobby, fotografii po zamówienia publiczne.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *