Kiedy należy zgłosić się z psem do psiego fryzjera?

Kiedy należy zgłosić się z psem do psiego fryzjera?

Z roku na rok coraz więcej opiekunów psów poza wizytami u weterynarza, prowadzi swoich pupili również do psiego fryzjera. Wielu opiekunów w okresie letnim myśli o tym, by zgolić psią sierść aby pomóc swojemu pupilowi przetrwać upał. Niektóre rasy wymagają obowiązkowego pielęgnowania sierści, o czym właściciele zostają poinformowani przy wizycie w hodowli. Jeśli jednak brak nam tej wiedzy, to w jaki sposób rozpoznać, że najwyższy czas na wizytę u psiego fryzjera?

Należy zadbać o codzienną pielęgnację psa

Niezwykle ważne jest to, aby sierść zwierzaka pielęgnować na co dzień. Jeśli zaniedba się tę pielęgnacyjną rutynę, wizyta w groomera będzie potrzebna dużo częściej, oraz będzie się psu źle kojarzyć. W końcu kto z nas przepada za wielogodzinnym rozczesywaniem kołtunów, w obcym miejscu, przez obcą osobę? Nic dziwnego, że zwierzakowi taka sytuacja nie będzie się podobać. Będzie zestresowany, zły, oraz możliwe, że z całych sił będzie wojować z właścicielem aby tylko nie dać się doprowadzić do gabinetu. Nie wpłynie to pozytywnie na żadną ze stron, dlatego niezwykle istotne jest, aby pamiętać o regularnej, domowej pielęgnacji.

Kiedy należy odwiedzić psiego fryzjera?

Jeśli mówimy o młodych psach, warto wybrać się do groomera w pierwszych miesiącach życia pupila. Młody zwierzak jest ciekawy świata i stosunkowo łatwo potrafi dostosować się do nowych okoliczności, tak więc jeśli oswoi się go z gabinetem psiego fryzjera, to podobne wizyty w następnych latach będą przebiegały dużo sprawniej i przyjemniej.

Kiedy NIE należy prowadzić psa do fryzjera?

To w pełni zrozumiałe, że troskliwy opiekun widząc jak jego pupil się męczy podczas upałów myśli o tym, by przyciąć mu sierść. Nie u każdej rasy psów jest to wskazane! Niektóre psy – wbrew pozorom – dzięki sierści łatwiej są w stanie ochronić się przez słońcem, zachowują niższą temperaturę ciała, a także unikają oparzeń słonecznych. Są także psy, które pozbawione sierści będą czuły się niezwykle niekomfortowo. Zgolenie sierści z okolic głowy u pudla może skutkować tym, że będzie się on chował, próbując zasłonić swoje oczy.

Niezwykle ważne jest to, aby znaleźć odpowiedni gabinet psiego fryzjera, w którym groomer będzie miał doświadczenie i wprost doradzi co dla danej rasy psa będzie najlepsze. Nie powinno się eksperymentować z sierścią swojego pupila na własną rękę, gdyż nigdy nie będziemy mieli pewności, czy przypadkiem bardziej mu nie zaszkodzimy zamiast pomóc. W takich sprawach zawsze warto zaufać profesjonalistom, skonsultować z nimi swój przypadek i poprosić o rady.

Dowiedz się Więcej

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *